pvymo 14.12.2022

První letní škola od 4EU+ Against Cancer

Ve dnech 3.-9. července 2022 proběhla na půdě Varšavské Univerzity první letní škola “4EU+ Against Cancer: Comprehensive and integrative educational program in oncology“. Při této příležitosti se sešlo 30 studentů z 5 univerzit, spolupracujících v rámci programu 4EU, a to z Univerzity Karlovy, University v Heildebergu, Sorbonské Univerzity, Univerzity v Milánu a Varšavské Univerzity. Mezi účasníky byli také pregraduální studenti Ústavu biochemie a experimentální onkologie a z dalších pracovišť Univerzity Karlovy zaměřených na onkologický výzkum. Rovněž se zde sešla řada odborníků z oboru onkologie a onkologického výzkumu, kteří studentům tyto obory představili. Jedním z řečníku byl také přednosta našeho ústavu Prof. Aleksi Šedo, který se významně zasadil o uskutečnění této akce.

Studenti měli možnost seznámit se s aspekty onkologického výzkumu v multioborové rovinně a byla jim představeno spektrum odvětví a témat pokrytých tímto oborem. Sami studenti také prezentovali své absolventské práce a výzkumné záměry. Tato událost byla pro studenty zejména cenná jako příležitost poznat své budoucí kolegy napříč Evropou a seznámit se s aktuálními tématy zájmu onkologického výzkumu.

První ročník letní školy pod záštitou 4EU+ Against Cancer sklidil úspěch jak u přednášejících tak u studentů a přístí ročníky budou následovat.

Více informací naleznete na adrese: https://4euplus-againstcancer.icm.edu.pl/

počet zobrazení: 310 autor: pvymo, poslední aktualizace: pvymo, 14.12.2022
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.